• 3537

  Joga i relaksacja na trawie 9 października 2021

  Już 9 października 2021 powtórzymy nasze zeszłoroczne zajęcia z jogi oraz relaksacji na trawie na warszawskich Bielanach!

  Udział w evencie jest całkowicie bezpłatny!

  (więcej…)

 • 3366

  Joga i relaksacja na trawie

  BEZPŁATNA OTWARTA lekcja Jogi na świeżym powietrzu już 3 października w Warszawie. Dla zaangażowanych w wydarzenie przewidujemy drobne upominki! Koniecznie do nas dołącz!

  (więcej…)
 • 3132

  Gdzie w Warszawie na łyżwy [zima 2017/2018]?

  Zima, jedna z najpiękniejszych pór roku. Urokliwa,zapierająca dech w piersiach, eksponująca piękno przyrody i sezonowości, która niestety coraz bardziej zanika w innych obszarach życia. Zima pozwala nam nie tylko docenić ciepło domowego ogniska, stwarzając fantastyczne okazje do długich wieczornych biesiad w gronie najbliższych ale również otwierająca przed nami fantastyczne możliwości sportowe takie jak, narty, sanki, łyżwy.. Cieszmy się wspólnym czasem na śniegu oraz lodzie bo szybko minie 🙂

  (więcej…)

 • 3043

  Aktywność fizyczna – jeśli już to regularnie

  O roli aktywności fizycznej w naszym codziennym życiu jest w ostatnich latach bardzo głośno. Stała się ona również podstawą nowej piramidy żywieniowej opublikowanej przez Instytut Żywności i Żywienia. Ćwiczenia fizyczne wywierają wpływ praktycznie na wszystkie układy naszego organizmu oraz na bardzo wiele poszczególnych narządów. Jest to jeden z najprostszych i jeden ze skuteczniejszych sposobów zapobiegania chorobom cywilizacyjnym takim jak: nadciśnienie, cukrzyca, choroba wieńcowa czy niektóre nowotwory. Zmiany zachodzące w organiźmie są wszechstronne i  (co zaobserwowano szczególnie u osób w średnim i starszymwieku) zapobiegają przedwczesnej śmierci.

  (więcej…)

 • 2834

  Rower jesienią – KONKURS!

  Rower jesienią jest konkurencją przeprowadzona na endomondo, której celem jest maksymalne wydłużenie aktywności po wakacjach i nie porzucanie roweru ani na chwilę!

  Jak należy przystąpić do konkurencji? Cała konkurencja odbywa się na endomondo – jeśli masz już konto to wejdź i przystąp do konkurencji tutaj.

  (więcej…)

 • 2703

  Joga na trawie 2017


  W tym roku w ramach akcji Warszawa ćwiczy od początku czerwca do końca sierpnia będą odbywały się co tygodniowe zajcia jogi na  świeżym powietrzu, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

  Żoliborz- soboty – Park Żeromskiego (metro pl. wilsona) godzina 9:00 rano – prowadzący – Michał Kudzia

  Mokotów- soboty- Pole Mokotowskie (psia polana) – godzina 10:00 – prowadzący Marysia

  (więcej…)

 • 2591

  O głównej przyczynie powstawania nowotworów

  Laureat nagrody Nobla – Otto Heinrich Warburg – jeden z czołowych biologów komórkowych XX wieku, biochemik, odkrył, że rzyczyną nowotworów jest zbyt duża kwasowość organizmu (pH w organiźmie jest poniżej normlanego poziomu 7,3). Za to odkrycie otrzymał nagrodę Nobla w 1931r.

  „Tkanki nowotworowe są kwaśne, natomiast zdrowe tkanki są alkaliczne. Woda rozdziela się na jony H + i OH-, jeśli istnieje nadmiar jonów H + to występuje odczyn kwaśny. Gdy istnieje nadmiar jonów OH-, to mamy do czynienia z odczynem zasadowym.”

  W swojej pracy Warburg wykazał, że rozwój wszystkich form nowotworów jest warunkowany przez dwa czynniki: kwasicę oraz brak tlenu.

  Mając tę cenną wiedzę, możemy w każdym momencie życia wyciągnąć odpowiednie wnioski i postarać się, przynajmniej w takim zakresie w jakim możemy, wpłynąć na te czynniki w naszym codziennym życiu.

 • 2580

  Bezpieczne pedałowanie nawet po zmroku

  Coraz więcej osób wybiera jako środek codziennego transportu rower i to jest super. Jednak w naszym polskim klimacie gdzie od końca października wcześnie robi się ciemno rower może być dość niebezpieczny, szczególnie w tym okresie przejściowych gdzie nasze oczy jeszcze nie zaadaptują się do ciemności. Można jednak w dość niedrogi spoób zadbać o bezpieczeństwo i to żebyśy byli widoczni. Jedną z możliwości jest zastosowanie ledów Revolihts czy Aura. W Polsce lampki ledowe mocowane do szprych można kupić już od 9 zł. Warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie w okresie korzystania z roweru po ciemku.

  (więcej…)

 • Sport w wieku przedszkolnym, bo nigdy nie jest za wcześnie na wyrabianie dobrych nawyków

  Piramida aktywności fizycznej dla dzieci, to coś z czym powienien się zapoznać każdy rodzic. Zdrowe nawyki należy wyrabiać od najmłodszych lat, bo czym skorupka za młodu nasiąknie..image

 • Skakanka

  Firma Tangram zaprojektowała skakankę która wyświetla ilość powtórzeń w powietrzu, tak by można było się skupić już tylko na ćwiczeniach a nie na liczeniu. Wyświetlacz działa zarówno w ciemności jak i w świetle dziennym. Dodatkowo aplikacja mobilna śledzi postępy użytkownika.

 • (current)Old Posts