• 3519

  Bakuchinol – czym jest i co powinnaś o nim wiedzieć?

  W ostatnich latach jeden z najbardziej aktywnych składników kosmetycznych Anti Aging doczekał się swojego roślinnego odpowiednika. Co trzeba o nim wiedzieć?Jak stosować? I przede wszystkim czym różni się od retinolu?

  (więcej…)

 • 3161

  Czarna lista kosmetyków. Raport organizacji konsumenckiej UFC Que Choisir 2017.

  Toksyny, alergeny, wysokie stężenia konserwantów zaburzających gospodarkę hormonalną – te wszystkie substancje możemy znaleźć w kosmetykach dopuszczonych do obrotu w Europie. Dzięki francuskiej organizacji konsumenckiej UFC Que Choisir znamy listę kosmetyków, których powinniśmy się wystrzegać z uwagi na ich skład, mogący prowadzić nawet do rozwoju nowotworów czy bezpłodności u mężczyzn.

  (więcej…)

 • 2821

  Naturativ – kosmetyki, które musisz mieć

  Nie ulega wątpliwości, że my jako społeczeństwo zwracamy coraz większa uwage nie tylko na ekologię w żywieniu ale również w kosmetyce. Co więcej nie jest to już tylko kwestia mody, ot trendu wśród mediów i znajomych ale faktyczna nasza potrzeba i chęć życia w zgodzie z przyrodą oraz korzystania z bogactwa natury.

  Jedną z moich ulubionych marek kosmetyków naturalnych jest Naturativ, polska marka stworzona przez Magdę Hajduk (jedyna marka w Polsce z certyfikatem NaTrue). Nie będę się rozwodzić nad wysokiej jakości składnikami oraz doskonałymi recepturami (to takie banalne), bo o nich świadczy fakt, że coraz więcej krajów na świecie zabiega o import kosmetyków Naturativ, możemy je znaleźć m.in. w Szwecji, Danii, Finlandii, Portugalii, Belgii, Włoszech czy nieco dalej – Japonii. (więcej…)