• 3702

  Wypalenie zawodowe – jak sobie z nim radzić?

  Jak przezwyciężyć wypalenie zawodowe i odzyskać chęć życia?

  Szalone tempo pracy, mnogość zadań i przepracowanie, a w przypadku przedsiębiorców ciągłe ryzyko strat nierzadko prowadzą do załamania i wypalenia zawodowego. Jak je zdiagnozować i odróżnić od zwykłego przemęczenia? Jak je przezwyciężyć i odzyskać pełnię życia?

  (więcej…)

 • 3684

  Nerwica lękowa – jak ją zdiagnozować i leczyć?

  Nerwica to stan wyczerpania psychicznego. Jedną z jej odmian jest nerwica lękowa, której charakterystycznym przejawem jest odczuwanie strachu.

  Przykładem tej przypadłości może być sytuacja, w której człowiek stracił bliską osobę w wypadku samochodowym i teraz sam lęka się o własne życie w kontekście ruchu drogowego. Z początku taka osoba boi się zbliżać do jezdni. Jeśli jednak nic nie zacznie z tym robić, ów lęk może się przerodzić w strach przed opuszczeniem domu. Konieczność wyjścia na ulicę może spowodować u niej atak paniki.

  (więcej…)

 • 3645

  Mindfulness dla dzieci. Poznaj 8 skutecznych ćwiczeń

  Właściwie nie ćwiczeń, a fajnych zabaw, które Twoja pociecha z pewnością polubi!

  Mindfulness to stan świadomej medytacji dostępny dla każdego. Jeśli z jakichś powodów słowo „medytacja” Cię odstrasza, możemy to nazwać stanem uważnej obecności. Mindfulness to właściwie umiejętność spokojnego, pełnego doświadczania bieżących wrażeń i doznań, jakich dostarcza nam życie codzienne. Dzieciom tego rodzaju ćwiczenia przynoszą szereg nieocenionych korzyści – uczą koncentracji, wzmacniają psychikę, rozwijają umiejętności społeczne i zwiększają zaradność w sytuacjach konfliktowych.

  (więcej…)