• 3623

  Czy warto zażywać suplementy diety?

  Obecnie coraz większą wagę przywiązuje się do zdrowego stylu życia. Inwestujemy w przeróżne diety, zabiegi medyczne, sprzęt sportowy oraz suplementy diety, które z roku na rok cieszą się rosnąca popularnością. Fakt ten nie powinien budzić większego zaskoczenia, bowiem szybki i stresujący tryb życia nie zawsze sprzyja przygotowywaniu zdrowych i pełnowartościowych posiłków, a ceny usług cateringu dietetycznego są często bardzo wysokie i nie każdy może sobie na to pozwolić. Suplementy diety posiadają wiele zalet, pozwalają uzupełnić niedobory cennych witamin, jednak musisz pamiętać, że nawet najlepszego rodzaju preparaty nie zastąpią zbilansowanej, zdrowej diety, która, jak powszechnie wiadomo, jest podstawą prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem wszystkich tych, którzy z różnych powodów rozważają suplementację.

  (więcej…)

 • 3611

  Czym charakteryzuje się rak trzustki i jak go leczyć?

  Każdego roku wielu ludzi dowiaduje się, że cierpi na chorobę nowotworową. Przyczyn tego stanu rzeczy należy dopatrywać się we współczesnym stylu życia przeciętnego człowieka, który opiewa na spożywaniu wysoko przetworzonych produktów oraz życiu w ciągłym stresie i pośpiechu, co w połączeniu z niską aktywnością fizyczną, wszechobecnymi zanieczyszczeniami powietrza oraz różnego rodzaju używkami daje nowotworom wolny wstęp do bram naszego organizmu. Jedną z najgroźniejszych chorób tego typu jest rak trzustki. Schorzenie to cechuje się dość rzadkim występowaniem, za to niezwykle wysoką śmiertelnością, bowiem tylko niewielki procent chorych przeżywa dłużej niż pięć lat.

  (więcej…)

 • 3607

  Żywienie dzieci – największe błędy popełniane przez rodziców

  Nadwaga i otyłość wśród najmłodszych

  Problem nadmiernej masy ciała dotyczy coraz większej ilości osób na całym świecie. Dodatkowo niepokoi fakt, że nadwaga i otyłość występuje często już u najmłodszych dzieci. Według WHO, 14% dziewcząt i 20% chłopców w Polsce waży zbyt dużo. Szacuje się, że w 2025 roku otyłość będzie dotyczyła 91 milionów dzieci na świecie w wieku 5-17 lat, a 268 milionów osób z tej grupy wiekowej będzie miało nadwagę. Co jest przyczyną takiego stanu? Jakie błędy żywieniowe obserwuje się u najmłodszych?

  (więcej…)

 • 3603

  Czym jest depresja i jak ją leczyć?

  Choroby i zaburzenia psychiczne to jedne z problemów zdrowotnych, które obecnie zbierają coraz większe żniwo, zarówno wśród osób młodszych, dopiero wkraczających w życie, jak i starszych ludzi. Jedną z najczęściej spotykanych chorób o podłożu psychicznym i to niestety, ale na ogromną skalę jest depresja — szacuje się, że w samej Polsce liczba osób dotkniętych depresją sięga ponad 1.5 miliona ludzi, zaś do 2030 roku dolegliwość ta zyska miano najczęściej występującej choroby psychicznej na świecie. Warto pamiętać, że osoba chora na depresję nie zawsze musi uzewnętrzniać swój stan, czasami cierpienie odbywa się w samotności, za zamkniętymi drzwiami mieszkania, a same objawy mogą być bardzo zróżnicowane, niekoniecznie powiązane z układem nerwowym. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem zwłaszcza osoby, które w swoim codziennym życiu miały okazję zetknąć się z depresją i jej objawami nie tylko u siebie, lecz także wśród swoich znajomych. Dzięki zawartym informacjom lepiej zrozumiesz, czym jest depresja, będziesz w stanie lepiej zrozumieć swojego cierpiącego na depresję przyjaciela, a kto wie — może dzięki temu właśnie uratujesz mu życie.

  (więcej…)

 • 3464

  Nagroda Nobla za odkrycie wirusa zapalenia wątroby typu C.

  Rok 2020 przyniósł przełomowe odkrycie w dziedzinie medycyny i fizjologii. Trzej naukowcy tj. Amerykanin Harvey J. Alter, Brytyjczyk Michael Houghton i Amerykanin Charles M. Rice otrzymali nagrodę Nobla, którą podzielą między sobą, za odkrycie wirusa, który odpowiada za spowodowanie zapalenia wątroby typu C.

  (więcej…)