• 3627

  Żelazo w diecie wegetariańskiej 

  Jedną z częstych  obaw osób stosujących dietę wegetariańską, jest to czy są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości żelaza mimo braku mięsa w jadłospisie. Faktem jest, że mięso jest dobrym źródłem tego pierwiastka, dodatkowo w dobrze przyswajalnej formie. Ale nie od dziś wiadomo, że dieta wegetariańska, a nawet wegańska przy odpowiednim zbilansowaniu jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości makro i mikroelementów. Poznaj źródła żelaza odpowiednie dla wegetarian. 

  (więcej…)

 • 3512

  Dlaczego warto jeść zupę na śniadanie?

  Niecodzienne śniadanie

  Na świecie są regiony, w których jedzenie zupy na śniadanie nikogo nie dziwi. W Polsce jednak zupa wciąż kojarzy się z sycącym daniem obiadowym.

   To błąd. 

  (więcej…)
 • 3483

  7 cech osoby silnej immunologicznie.

  Osoby silne immunologicznie traktują przeciwności nie jak problemy, a jak wyzwania. Trudności nie wywołują w nich tak dużej frustracji i stresu. Nie złoszczą się na rzeczywistość, pytając: „Dlaczego ja?!”. Za to reagują i angażują się w rozwiązywanie problemów. Mają zrównoważone poczucie kontroli, wiedzą, na co mają wpływ i tam skupiają swoje działania. Rozpoznają też sytuacje, na które nie mają wpływu i potrafią je zaakceptować.

  (więcej…)
 • 3456

  Czy Twoje nowe spodnie zagrażają Twojemu zdrowiu?

  To, że moda może być nieetyczna wiemy od dawna, ale czy może być również niebezpieczna dla naszego zdrowia, a nawet … życia?

  (więcej…)
 • 3225

  Nagroda Nobla za odkrycie procesów autofagii

  Yoshinori Ohsumi otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii za odkrycie procesów autofagii. Autofagia potocznie mówiąc to procesy odpowiadające za samonaprawianie się komórek.

  (więcej…)
 • 3205

  Masaż tajski – na czym polega?

  W tajlandii znany jako „nuat phaen boran” co dosłownie może znaczyć starożytny klasyczny masaż, jest typem masażu tzw. głębokiego. Masaz tajski to kombinacja akupresury, pasywnej jogi oraz rozciągania a także refleksologii.

  (więcej…)

 • 3190

  Festiwal Jogi -19 maj 2018

  19 maja podczas targów Go Active Show organizujemy FestiwalJogi. 

  Jest to już druga jogowa imprez organizowana przez Fundację Wybieram Zdrowie, tym razem Festiwal odbędzie się w Warsaw Ptak Expo w dniu 19 maja. Sam Festiwal zaczyna się o godzinie 11, jednak stoisko rejestracji będzie otwarte już od godziny 10:00

  (więcej…)

 • 3180

  Glutamina – znaczenie dla organizmu oraz występowanie

  (więcej…)

 • 2687

  Kobieta aktywna zimą!

  Kobieta aktywna zimą jest konkurencją (chodzenie i bieganie) dedykowaną kobietom w różnym wieku. Uwaga: ponieważ w endomondo mogę zrobić konkurencję tylko na jedną dyscyplinę sportu, zarówno sooby chodzące jak i biegające jako trening muszę wybrać „bieganie” Start konkurencji: 1 lutego, finał: 8 marca!

  Dołącz do konkurencji :Kobieta aktywna zimą dla kobiet do 50 lat -kliknij TU.

  Dołącz do konkurencji: Kobieta aktywna zimą dla kobiet 50+ – kliknij TU.

  Celem jest zrobienie najkanjwiększej ilości km biegając, chodząc, truchtając etc.

  Nagrodą dla pierwszych miejsc jest zestaw dodatków do herbaty od firmy Eterno oraz zestaw naturalnych kosmetyków marki Naturactiv.

   

  Patroni medialni akcji:
  image

 • 2675

  Czarna jagoda

  Działanie lecznicze czarnej borówki przypisuje się głównie antocyjanom obecnym w owocach. Mają one również właściwości wiążące: wiążą w przewodzie pokarmowym toksyny bakteryjne i inne szkodliwe substancje, utrudniając ic wchłanianie do organizmu. Świeże owoce mają działanie zarówno rozluźniające i przeciwbiegunkowe. Garbniki, które występują w owocach hamują przepuszczalność błon śluzowych jelit oraz niszczą chorobotwórcze drobnoustroje. Badania in vitro oraz na zwierzętach wskazują na zapobieganie powstawania nowotworów oraz chamowanie ich rozwoju. Wykazują działanie przeciwutleniające, antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i wiele innych.

  (więcej…)